Çopuroğlu: İlçe başkanlarımızı kimi görsek soruyoruz

Çopuroğlu: İlçe başkanlarımızı kimi görsek soruyoruz

KAYSERİ (MHA) – AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe ve il kongresi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, çalışmalardan dolayı kongre tarihlerinde değişim olacağını belirtti. Çopuroğlu, “İlçe başkanları ile ilgili kimi görsek soruyoruz. Benimle ilgili de kanaatleri olan ilçe başkanlarımız yada partililerimiz düşüncelerini genel merkeze rahatlıkla iletebilirler” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, katıldığı televizyon programında il ve ilçe kongreleri ile kendisinin adaylığı konusunda önemli açıklamalar yaptı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Erkan Kandemir’in çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Çopuroğlu, çalışmalar sırasında samimi ortam ve etkileşimin ilçe kongreleri ile ilgili süreci biraz daha uzatacağını dile getirdi.

İlçe kongrelerinin ister istemez biri iki ay daha uzatacağını ifade eden Çopuroğlu, “Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erkan Kandemir, ilçelere, beldelere kadar geziyor. Muhteşem bir etkileşim var. Bu ister istemez süreci de uzatacak ve kongrelerimiz mart yada nisan ayına kayacak. İlçelerimiz için de iki kriterimiz var. Hiçbir ilçemizde başkanlar değişmeyebilir. Her ilçemiz de değişebilir. Bizlerde yaptığımız çalışmalarda kimi görsek teşkilatımızla ilgili ilçe başkanlarımızla ilgili kanaatleri alıyoruz. İl başkanlığı için ben almıyorum. Ama ilçe başkanları ile ilgili kanaatleri alıyorum. Kimi görsek herkese soruyorum. İlçe başkanlarımız, partililerimizde benimle ilgili kanaatleri genel merkezden gelen heyete iletebilirler. İl başkanı için kimin kanaati varsa kime isterse bilgilendirebilme hakları var. İlçe başkanlarımızla ilgililer görüşüyorsam. İlçe başkanlarımızın da il başkanı ile kanaati vardır. Bana bilgilendirmeleri uygun değil. Genel merkezden gelen arkadaşlarımız  var. Onlara bildirebilir. Açık çek veriyorum. Ben de aday değilim” diye konuş.

Çalışmaların uzamasından dolayı kongre tarihlerinin değiştiğini tekrar anımsatan Çopuroğlu, il başkanlığı kongresinin de Ocak 2021’de olabileceğini ifade etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat