Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Yayınlandı

Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Yayınlandı

KAYSERİ-(MHA)   

Ülkemizde bitkisel üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, üretim maliyetlerinin karşılanmasına katkıda bulunmak, sürdürülebilirliği sağlamak, kayıtlılığı arttırmak ve çevreye duyarlı alternatif tarım tekniklerinin geliştirilmesine yönelik, çiftçilere destekleme yapılmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesi amacıyla hazırlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ(2019-46) 09 Kasım 2019 Tarihli ve 30943 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Destekleme ödemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemindeki bilgilerini 2019 üretim yılı için güncelleştirmiş olmaları ve 2019/46 no’lu Uygulama Tebliğinde belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Başvurular, ÇKS’de kayıtlı olunan il/ilçe müdürlüklerine Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Başvuru Dilekçesi ile şahsen veya yasal temsilci aracılığıyla yapılacaktır.

2019 üretim yılında ÇKS’ye kayıt yaptıran çiftçiler herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın mazot ve gübre desteğine, katı organik-organomineral gübre desteğine ve küçük aile işletmesi desteğine başvuru yapmış kabul edilecektir. Bu desteklerden yararlanmak istemeyen çiftçilerin, bu taleplerini il/ilçe müdürlüklerine 31/12/2019 tarihine kadar yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir.

Üreticiler; diğer desteklemeler için destekleme talep formunda belirtilen belgeleri, aşağıda yer alan destekleme uygulama takvimine göre belge teslim bitiş tarihinden önce il/ilçe müdürlüğüne teslim etmek zorundadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM