Necmettin CUHADAROĞLU
Necmettin CUHADAROĞLU
bilgi@metropolhaber.com
Biraz SABIR
 • 0
 • 641
 • 08 Kasım 2019 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • +
 • -

Bir kaç gündür Sarız ile ilgili haberler paylaşıyorum. Takipçilerimiz biliyor. Orada çalışkan bir belediye başkanı ile karşılaştım.
Zıpkın gibi biri.
Allah selamet versin.
Kamil insan o dur ki koya dünyaya bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser düsturu ile çalışıyoruz. İlçemize ne katabiliriz derdinde olan ilçesi ile dertlenen birisi. Sarız’ın eski halini de bilen bilir. Girişi itibarı ile yeni yeni değişiklikler var. Belediye binasından başlamış başkan. Tabi ki aslan yatağından belli olur diyor. Sadece biraz zaman ve biraz sabır lazım Baki başkana ve Sarız a. Güzel günler Sarızı bekliyor.
Yapmaya başladıkları, yaptıkları ve yapmak istedikleri var. Her şey Sarız için, Sevdamız Sarız diyor. Ne diyelim Allah selamet versin. İnşallah Sarız o makus talihinden kurtulur. Sarız için sadece Baki Bayrak başkan değil tüm Sarız sevdalıları canla başla çalışıyorlar.
Bunlardan birisi de diğer yazımda Avşar Aslan diye yazdım. Tabi herkesin seveni olduğu kadar sevmeyeni de var. Ama siz hangi gözle bakarsanız o gözle görürsünüz. Güzel bakmak sevaptır. Bizde güzel bakalım inşallah. Bu memlekette, memleketin hayrı için taşı taşın üzerine koyuyorsa Allah ondan razı olsun.
Bunun adı Avşar olur, Baki olur, Hasan olur, Hüseyin olur.
Hiç fark etmez.
Niyet hayr sa akibette hayr oluyor. Buna inanmak lazım.
Sadece Avşar Aslan ile ilgili yazdığım yazıda masumane, içimden geldiğince yazdığım bir yazı idi. Onun için çalışkanlığının dışında farklı şeyler konuşulması biraz ağır olur. Bu memleket için hizmet etmiş, Partimize katkı sağlamış, aday adayı ve adayımız olmuş bir kişi. Bunun dışında ailesi de kendi de adam gibi adam.
Benim anlamadığım bir konu da hem hizmet edeceksin hem de eziyet göreceksin. Bu kabul edilir bir şey değil.
Neyse diyelim geçelim.
Sarız’a gitmişken eskimeyen dostlarım var tabi ki birde büyüklerimiz. Cesur Başkanımızı ziyaret ettim. Kamil Türk Dönmez ve Hulusi Başkan Ankara’da olduğundan görüşemedik. Gittiğimiz yerde Allah razı olsun ağırlandık. Derler ya nasıl ağırlarsan öyle uğurlanırsın diye.
Bizimkisi de biraz öyle.
Kırkısraka gittik. Yine aynı durum ile karşılaştık ama sağ olsunlar Alp Dağlarında 20 yıl sora buzulları eriyince cesedi ortaya çıkan kardeşimizin yakınları ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Memleketimi seviyorum.
Her yeri, her insanı ayrı güzel. Hemen sofrasını açıyorlar. Bağdaş kurmak zor olsa da gönlü güzel insanlar için ayağınız uyuşsa da değiyor. (Şaban Başkanım kilo problem dediğinize geliyoruz. Bağdaş kurmak bile zorlaşmış artık)
Sarız havası soğuk ama insanları öyle değil. Kayseri’nin en uzak ilçesi. Aslında insanları da havası da temiz. Biz mi? Vakit bulursak ilçelerimizdeki güzel ve özel haberleri yapmaya gayret edeceğiz.
Niye mi?
İlçelerimizde hayat var da ondan.
Kalın sağlıcakla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM
WhatsApp chat