Berna Gözbaşı'ndan Doğan Alemdar ve transfer açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un Başkanı Berna Gözbaşı, A Spor'da kulübün transfer politikasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

 Berna Gözbaşı'ndan Doğan Alemdar ve transfer açıklaması
04 Ağustos 2021 - 09:30
Reklam

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Rennes'le anılan Doğan Alemdar'ın "yolcu" olduğunu ima eden Gözbaşı, yeni transfer Olivier Kemen'in şehre ulaştığını da aktardı. İşte, Berna Gözbaşı'nın açıklamalarından satır başlıkları...

"En fazla 3 transfer..."

Niort'ta forma giyen Kemen'in Kayseri'ye geldiğini söyleyen Gözbaşı: "Olivier Kemen şehre ulaştı. Onunla bir görüşme gerçekleştirdik. Daha sonra bir forvet bir kanat transferi daha yapıp transfer sürecini kapatacağız. En fazla 3 transfer yapmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"Gelişme var..."

Takımın genç kalecisi Doğan Alemdar için Avrupa ekipleriyle görüşmelerinin sürdüğünü belirten Gözbaşı: "Doğan’la ilgili sadece Rennes değil, birçok Avrupa kulübüyle görüşmelerimiz sürüyor. Doğan’ın bir sene daha bizde 1 sene daha kalacağı bir formül üzerinde çalışıyoruz. Gelişme var. Kapanmak üzere. Kapandı bile diyebiliriz ama bunun duyurusunu karşı tarafla birlikte yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

"Oyuncu üreten ve ihraç eden bir yer haline gelecek..."

Bir basın mensubunun, Başkan Gözbaşı'ya "Doğan Alemdar için ne kadar alacaksınız?" sorusunu sorması üzerine, Gözbaşı: "Bunları burada açıklamak istemiyorum. Şu anda takımdaki tüm genç oyuncularla hayalim, Avrupa’da ve büyük kulüplerde kariyerlerini devam ettirmeleri. Zamanla altyapımızda çok daha fazla oyuncunun çıktığını göreceksiniz. İnşallah Kayserispor ilerleyen dönemde direkt oyuncu üreten ve ihraç eden bir yer haline gelcek" cevabını verdi.

"Galatasaray taraftarından anlamadığım tepkiler alıyorum..."

Kayserispor futbolcularından Bernard Mensah'ın Beşiktaş'a kiralanmasından sonra Galatasaraylı taraftar gruplarından tepki aldığını söyleyen Gözbaşı: "Mensah için o dönemde Beşiktaş ve Galatasaray gündeme gelmişti. Beşiktaş tarafı daha istekliydi. Galatasaray’da Abdurrahim Albayrak’la görüştük ama resmi teklif hiç gelmedi. Oyuncuyla direkt görüşmeler oluyordu ve ben de bundan rahatsız oluyordum. Beşiktaş’la ilerlediğimizi o tarafa ilettim. Onlardan hiçbir zaman tam bir karar iletilmedi. Ben de Beşiktaş’la anlaştığımızı söyledim. 1 yıl boyunca sanki Mensah’ın transferine ben engel olmuşum gibi anlatıldı. Galatasaray taraftarından hala anlamadığım tepkiler alıyorum. Transferde yeterince hassas davranmadılar" dedi. 
 


"Resmi teklifler var..."

Kayserispor'un yıldız adayı Emre Demir için birçok takımın devrede olduğunu söyleyen Başkan Gözbaşı: "Emre’yle birçok takım ilgileniyor. Onunla da ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Resmi teklifler var. Yurt dışından. Ama yaşıyla ilgili sorunlar var. 18’ini doldurmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AJANSPOR 


YORUMLAR

  • 0 Yorum