Başkan Timuçin’den Kongre Müjdesi

Başkan Timuçin’den Kongre Müjdesi

KAYSERİ (MHA) – ÖZEL HABER

AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, metropolhaber.net mikrofonuna kongre müjdesi verdi. Başkan Timuçin, 15 Ocakta gerçekleştirecekleri kongreden söz ederken üyelerinden ve faaliyeterinden de söz etmeyi ihmal etmedi.

AK KADINLAR ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

Başkan Timuçin, Cumhurbaşkanının “gönül seferberliği” dediği üye kayıtları ile ilgili kadın üyelerin arttığından söz etti. Başkan Timuçin üye kayıtlarında 2020 yılında 7779 kişi arttığını belirtirken sözlerine şöyle sürdürdü; “2020’den 2021’e kadar kadın üye sayımızda toplamda 7779 kişi artırarak 93508’e ulaşmışız. Bizim için yeterli mi değil. Biz çalışarak yorulan yorulduğumuzda da verimli olduğumuzu hissetiğimizde huzur bulan bir ekibiz. AK kadınlar böyle çalışıyor. Arı gibi çalışıyoruz. Bu hedefimiz daha da toplamda Kayseri üye sayımız 211.000’nin üzerinde. Biz onu 110.000-120.000’e hedefliyoruz. Çünkü kadınlarımız daha fazla toplumun yarısını kadınlar oluşturuyor. Hedefimize ulaşamadık belki ama gayretle çalışıyoruz devam ediyoruz. 93.000’i 110.00’e artırmak. Üye sayımızı devam ettiriyoruz. Biz bununla birlikte de tabi ki bu üyelerim 16 ilçemizde 16 ilçe başkanlarımız ve yönetimleriyle birlikte sokaklarda, meydanlarda stant kurarak pazarlarımızda stant kurarak çat kapı ziyaretleriyle üyelerimizin kayıtları 16 ilçemizde devam ediyor. Çalışmalarımız o şekilde gidiyor.”

ÜYELERİMİZ KADAR FİDAN DİKİMİ

Başkan Timuçin, Cumhurbaşkanının Milli Ağaçlandırma günü ilan ettiği 11 kasımda üye sayısı boyunça ağaç diktiklerini ifade etti. Başkan Timuçin, “bir fidan yarınımıza nefes olsun” dedi.

EVDE KALDIK AMA ÇALIŞTIK

2020 yılında pandemi sebebiyle Evden kalın çağrısı yaptıklarını belirten Başkan Timuçin, evde kalın derken bir yandan çalıştıklarını da ifade etti. Başkan Timuçin sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Evde kaldık ama bunları da yaptık. Evde kaldık çağrısı yaptık. Pandemi de sağlık bakanımız ve bilim kuruluna destek. Mesafelerimize, maskelerimize ve hijyen kurallarımıza sürekli duyarlı bir şekilde topluma ve çocuklarımıza, büyüklerimize rol model olduk.”

15 OCAKTA KONGRE

Başkan Timuçin, metropolhaber.net çok yeni bir haber olan 15 Ocakta gerçekleştirilecek olan kongreden söz etti. Başkan Timuçin, heyecan dolu olduklarını ifade etti. Başkan Timuçin sözlerini şöyle sürdürdü; “İki gün önce Kayseri İl Kadın Kolları kongresi’nin tarihini de belirlediler. Taslak bir tarihimiz vardı ama 15 ocağa aldıklarını söylediler. Bayram ve düğünümüz olacak bizim. 15 ocakta bütün AK kadınlar olarak Kadir Has Kongre Merkezinde öğleden sonra bir kongremiz gerçekleştireceğiz. Kadın kolları kongresi. Kongremiz nasıl gerçekleşir? nasıl yaparız ? Cumhurbaşkanımız, Selma başkanımız gelir mi? Şu an net bir şey yok. Ama Cumhurbaşkanımızın gelme ihtimali tabi ki çok zayıf. Şaban Başkanımızın Biliyorsunuz İl Başkanımızın kongresine Cumhurbaşkanımız katılmıştı. Cumhurbaşkanımızı 81 ilde bütün kongreler bekliyor. Bizim ikinci kez kadın kolları kongremize gelmesini beklemek belki biraz hayal gibi olabilir ama ben hep hanımlara diyorum ‘kul inşallah dermiş, Allah inşa edermiş’ biz inşallah diyelim. Zor da görünse. Kadın Kolları Başkanımız Selma Başkanı biz bekliyoruz. inşallah genel başkanımızla bir kongre gerçekleştiririz. Şu an netlik kazanmasa da pandemi’nin getirdiği kurallar ve kısıtlamalar çerçevesinde kongrelerimiz biraz arzu ettiğimiz çoşkulu olmayacak belki. Kısıtlamalarla sadece delegelerle gerçekleştireceğiz belki ama bununla birlikte Selma Başkanımız 5 İle eş zamanlı bir ilden seslenere diğer İllerde canlı bağlantıyla belki de o şekilde bir kongre gerçekleştirmiş olacağız.”

HABER\KAMERA: CEYLAN GURBET DEMİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-11-24 06:58:00
2020-10-02 10:22:05
Mehmet Öztürk: Maşallah Başkanıma
2020-09-30 15:37:32