• TARİH: 04.06.2020
Başkan Çopuroğlu: 70 bin insanımız bugüne kadar katıldı

Başkan Çopuroğlu: 70 bin insanımız bugüne kadar katıldı

KAYSERİ (MHA) – AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, siyaset akademisi hakkında bilgiler verdi. Çopuroğlu, “Bugün 38 ilde siyaset akademisi başlıyor, 12 yıldır yapılan ve 19 dönemi yapılan siyaset akademisinde 70 bin insanımız faydalandı” dedi.
“Bizler katılımdan memnunuz. 317 vatandaşımızla 20 saat 8 gün sürecek bir program. Katılımın yüzde 30 u bayanlardan oluşuyor buda bizim içim sevindirici’’ diyen AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Üç bakanımızı Kayseri de ağırlıyoruz. Önce Ziya Selçuk Bakanımızın Kayseri ziyaretleri oldu. Sonrasında dün itibarı ile de Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, bugünde Enerji Bakanımızın Kayseri programı var. Tabi bu olaya sadece Kayseri ziyareti olarak bakmamak lazım. Biz Kayseri teşkilatı olarak Kayseri’ye ne katabiliriz katkısı ve gayreti ile uğraşıyoruz. Tüm ilçe ve Belediye Başkanlarımızın ilçe ile alakalı sorunları bir dosya haline getirip iletmeleri konusunda ciddi adımlar attık. Bundan sonraki süreçte milletvekillerimiz, siyasilerimiz, ilçe teşkilatlarımız hem hal olacaklar. Süreci takip edecekler. Amacımız Kayseri ye bir şeyler kazandırabilmek. Kayseri’nin önceliğini arttırabilmek. Enerji Bakanımızda bugün Kayseri de Siyaset Akademisine ilk dersi vermek için geliyor. Bugün 38 ilde siyaset akademisi derslerimiz başlıyor. Milletvekillerimiz, Bakanlarımız ve ya farklı türevdeki insanlarımızın ders verecekleri bilgi paylaşımı, siyaset ile ilgili bilgilerin aktarılacağı güzel bir atmosferde geçmesini umut ediyoruz. Biz 12 yıldır yapıyoruz siyaset akademisini. Bu 19. Dönem ve yüksek bir sayıda muhteşem bir rakama ulaşmış durumda. Şu an 70 bini geçmiş durumda. 70 bin insanımız bu süreçte bizzat dinleyerek ifade ederek bilgi dağarcıklarını zenginleştirme amacındalar. Çok faydalandığını söyleyen birçok insanımıza da şahit olduk. Benim ilk dönem siyaset akademim olacak. Benim açımdan heyecan verici bir durum. Biz bu süreçte bize verilen kontenjanın iki katını biraz geçtik. Bunun için halkımıza teşekkür etmek istiyorum. Öyle ki katılımcılarımızın yüzde otuzu bayanlardan oluşuyor. Bu bizim için önemli. Çünkü bayanlara ağırlık veren bir partiyiz. Bu süreçte kısmet olursa 317 vatandaşımızda toplam 20 saat sürecek 8 gün üzerine eğitim verilecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat