Bakanlık'tan ŞÖNİM ve kadın konukevine eğitim

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şiddet mağduru kadınlar ile beraberindeki çocuklarının yerinde ve zamanında, daha nitelikli hizmet almasının sağlanması amacıyla Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) ile kadın konukevlerinde görevli meslek elemanlarına 'Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimi' vermeye başladı.

Bakanlık'tan ŞÖNİM ve kadın konukevine eğitim
14 Ocak 2022 - 13:03
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, şiddet mağduru kadınların güçlenmesi ve beraberindeki çocuklarla tekrar yaşamını kurgulayabilmesi amacıyla görevli personele yönelik eğitim programları devam ediyor.


Bu kapsamda; 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4'üncü Ulusal Eylem Planı'nda yer alan meslek elemanlarının mesleki kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle yeni eğitim programı hayata geçirildi. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğinde ŞÖNİM ile kadın konukevlerinde hizmet veren meslek elemanlarına yönelik 'Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimleri' başladı. 40 ilde görevli meslek elemanlarına 5 modülden oluşan 200 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum