Altınoluk’a Yeni Etkinlik Alanı ve Cami Hayırlı Olsun

Altınoluk’a Yeni Etkinlik Alanı ve Cami Hayırlı Olsun

KAYSERİ(MHA)

Melikgazi Belediyesi’nin Altınoluk Mahallesi’nde 7 bin 500 metrekare alan üzerinde yaptığı Barış Pınarı Etkinlik Alanı ve Nasrullahzade Vakfının yapımını tamamladığı Nasrullahzade Cami’nin açılışı yapıldı.
Açılış törenine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve muhtarlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Memduh Başkanımız zamanında başlayan ve vakfın yapımını üstlendiği camimize bizde destek vererek kısa sürede tamamladık. Nasrullahzade Vakfı’nın yapımını üstlendiği Melikgazi Belediyesi’nin çevre düzenini yaparak destek olduğu Nasrullahzade Camimiz hayırlı olsun. 7 bin 500 metrekare alanı bulunan Barış Pınarı Etkinlik Alanımızı da yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çevreye güzel bir görünüm kazandırdı. Mahalle sakinleri burada spor, yürüyüş ve koşu yapıyorlar. Çocuklarımız bisiklet ve paten sürüyor. İşlevsel güzel, vatandaşlarımızın rahat nefes aldığı bir alan oldu. Pandemiden sonra burada birçok etkinlik yapacağız. Şuanda ilçemizde 8 caminin, 4 Kur’an Kursunun yapımı devam ediyor. 5 okul ve 4 sağlık ocağı çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla hayırseverlerle işbirliği içinde hizmetleri hayata geçiriyoruz. 80 park çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu etkinlik alanımıza benzer 20 tane etkinlik alanı belirledik. Böylece her mahallede etkinlik olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Camimiz ve etkinlik alanımız hayırlı olsun.” dedi.
Başkan Palancıoğlu ve ekibini tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Belediyeler, dernekler ve kurumlar olarak hayırlı hizmetlerin hepsinde varız. Güzel bir dayanışma içinde çok güzel işler ortaya çıkıyor. Bugün açılışı yapılan cami ve etkinlik alanının hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise, “Geride sizi hatırlatacak güzel hayırlar yaparsanız hiç unutulmazsınız. Nasrullahzade Vakfı da böyle güzel bir hayrı hayata geçirdi. İnşallah hiç unutulmayacak. Bu güzel hizmetlerin hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür ederim.”
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ise yapılan her hizmetin Kayseri’ye değer kattığını söyleyerek yeni iki yatırımın hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM