AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Türk Dili Bayramını Kutladı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Türk Dili Bayramını Kutladı

KAYSERİ (MHA) – AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Türk Dili Bayramını kutladı. Başkan Çopuroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Manevî ve kültür değerlerini, millet olabilme özelliğini içinde barındıran, insanlar arasında bağ kuran dil, anlaşmanın, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin ulusal kimliğin şüphesiz en büyük hazinesidir. Dünyanın en köklü ve en zengin dillerinden biri olan Türkçemiz, sadece bir iletişim aracı değil, aziz milletimizin, ecdadımızın, tarihimizin, milli varlığımızın ortak değeri bizi biz yapan en önemli gücümüzdür.
Ecdadımızdan kalan bu büyük mirası, Türkçemizi en iyi şekilde öğrenerek kuşaktan kuşağa aktarmak, özümüze, örfümüze, milli kültürümüze, kimliğimize sahip çıkmak, yaşatmak ve korumak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Böyle kıymetli bir hazinenin her zaman koruyucusu olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, milli kimliğimizin bayramı olan bu günde bütün vatandaşlarımızın Türk Dil Bayramını kutlayarak güzel dilimiz, Türkçemizin korunması ve yaygınlaşması için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM