AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu: “Kongrelere Başlayacağız” -Video Haber-

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu: “Kongrelere Başlayacağız” -Video Haber-

KAYSERİ (MHA) – AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Çopuroğlu, ilçe kongrelerine 14 Mart tarihinde başlayacaklarını, ancak pandemi dolayısıyla henüz belirlenemeyen ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. Temmuz ayının ilk günlerinde kongre tarihleri belirlenecek. Kongre sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Çopuroğlu: “ Tahminim odur ki Eylül ayında veya Ekim ayında il kongrelerine başlayacağız. Bizlerde teşkilatlarımız ile neler yaparız? formatında telekonferans yöntemi ile Bakanlıklarımız, Cumhurbaşkanımız, İlçe Başkanlıklarımız, Milletvekillerimiz ve Bakanlarımız ile toplantılar yaptık. Ramazan-ı şeriften aklımıza, Ulaştırma Bakanımız ile bir telekonferans yöntemiyle toplantımız vardı. Ulaştırma Bakanımız ile Kayseri için hem havaalanı hem de Belsin-Nuh Naci Yazgan arasında ki tramvay hattı ile ilgili sürecin sonuna gelindiğini ihale aşamasına gelindiğini belirttiler. Millet Bahçesi’nin ayın 10’u itibariyle ihale edilmesi süreci gündemimize geldi. Ramazan ayında güzel işler yapmaya çalıştık.” İfadelerinde bulunarak tramvay hattı ve millet bahçesine ilişkin bilgileri verdi.

“#Geceye Bir Erdoğan Selamı” Hashtagı ile, AK Parti Kayseri Tanıtım Sosyal Medya Başkanlığı tarafından başlatılan bu hashtaga yüzbinlerce vatandaş katıldı. Sosyal medya ağı twitter üzerinden başlatılan bu hashtaga yüzbinlerce vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en çok konuşulanlar listesine (trend topic) taşıdı. Yaklaşık 170 bin vatandaş “Geceye Erdoğan Selamı Bırak” etiketi ile fotoğraflar paylaştı. AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, bu hashtag ile ilgili KON TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

“Sosyal Meydan”

KON TV mikrofonlarına açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, koronavirüs sürecinde hem sosyal medyayı hem de teşkilatı güçlendirmek adına çalışmalar yapıldığına değindi. Bu çalışmalardan birisi de “Geceye Bir Erdoğan Selamı” oldu.

Başkan Çopuroğlu: “ Tanıtım Sosyal Medya Başkanlığımızın desteği ile tüm Türkiye’de hashtag çalışması başlattık. Yaklaşık 171 bin kişi bu hashtag çalışmamıza destek verdi. İnsanlar artık bilgi alma işlemlerinde sosyal medyayı kullanıyor. Bizler de katkı verme hassasiyeti ile bir çalışma yaptık. Genel Merkez’den de tebrik aldık. Sanırım Türkiye’de bir İl Teşkilatı’nın başlattığı sosyal medya çalışması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizlere, gece 3.20 geçe attığı tweet ile TT konusu pekişmiş oldu. Dolayısıyla sahada, tam manasıyla olmasak bile sosyal medyada ki bizler buna ‘Sosyal Meydan’ diyoruz. Sosyal meydanda ki varoluşumuzu pekiştirdiğimiz kanaatindeyim. Ramazanı şerifte korona sürecinde bu işi başarı ile yaptığımızı ifade edenler var. Her ne kadar başarılı olursanız olun, kendinizi ifade etmenin bir yolu da sosyal medyadan geçiyor. Bu çerçevede ben arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

“12 Haftadır Hiç Cumaya Gidilememiş”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı belirlenen camilerde kılındı. Yaklaşık 74 gün, 12 haftadır Cuma namazı ve toplu olarak yapılan ibadetlerin yanı sıra camiler kapalıydı. Yayınlanan genelge ile, belirlenen camilerde, belirlenen vakitlerde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulması şartıyla camilerde ibadete devam ediliyor.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, yaptığı açıklamada 12 haftadır cumaya gidilmediğine dikkat çekerek bu konu üzerine açıklamalarda bulundu. Başkan Çopuroğlu yaptığı açıklamada: “Hiç kimse belli etmek istemedi ama 12 haftadır cumaya gidilememiş. İnsanlar bu Cuma namazından muhteşem etkilendiler ve duygu dolu anlar yaşadılar. Önümüzün yaz olması ve koronavirüsün vaka sayısının ivmesinin aşağıya doğru gidiyor olmasından dolayı sanırım biraz daha dikkat etmeye devam edersek. Biraz daha tedbirli davranırsak özlediğimiz o eski günlere hep birlikte döneceğiz diye umut ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 1 Haziran’dan itibaren sahada olmaya devam edeceğiz. Bizim 2 sahamız, meydanımız var. Birincisi fiziki meydan, ikincisi sosyal meydan. İkisinde de sahada olmaya gayret edeceğiz. Vatandaşımız bizlere ne kadar destek verirse bizler de o kadar mutlu olacağız.” İfadelerinde bulundu.

HABER: Yusuf KAYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-11-24 06:58:00
2020-10-02 10:22:05
Mehmet Öztürk: Maşallah Başkanıma
2020-09-30 15:37:32