Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Gazetecilerin Basın Bayramını Kutladı

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Gazetecilerin Basın Bayramını Kutladı
23 Temmuz 2021 - 22:29
Reklam
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuorğlu ''24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.
Çopuroğlu mesajında,basın çaışanların bayramını kutladı.

Çopuroğlu mesajını şöyle sürdürdü; Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan basın ve basın çalışanları kamu görevi yapmaktadır. Bir yandan kamu görevi yaparken bir yandan da kamu yararını  gözetmeye çalışmaktadırlar. Bu nedenle vatandaşların bilgilendirilmesinde, gerçeği öğrenmesinde basının önemi çok büyüktür. 

Hergün yeni haberler üretmek ve vatandaşlarımıza bu haberleri ulaştırmak için canla başla çalışan basın mensuplarının demokrasinin gelişmesindeki çaba ve gayretlerinide taktir ile karşılamak gerekir.

Bu sebepler gazetecilik mesleğinin gerektirdiği, basın meslek ilkelerine uyan ve demokrasimizin gelişmesine katkı sağlayan tüm gazetecei arkadaşların basın bayramını kutluyorum. Basında sansürün kaldırılışının 113. yılında görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren tüm basın mensuplarını saygı ile anıyor, sahada olan basın mensuplarınada selam ve muhabbetlerimi iletiyorum dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum