Özhaseki: Hayırseverimiz 9 şehrimizde 20 okulla eğitime destek verdi

Özhaseki: Hayırseverimiz 9 şehrimizde 20 okulla eğitime destek verdi

KAYSERİ (MHA) – AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, imzaladıkları protokol ile hayırsever  Mehmet Altun tarafından 9 kentte 20 okul yaptırarak eğitime büyük katkı sunacağını söyledi. İller arasında Kayseri’de var.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, imzaladıkları protokol ile ilgili verdiği bilgi de, “Hayırseverimiz Mehmet Altun Beyefendi İstanbul Sultanbeyli’deki arsasını ortak protokol ile Çevre Şehircilik ile Milli Eğitim Bakanlıklarına ve Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı.

Arsa karşılığında da İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Yozgat illeri başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç gösterdiği illerde 20 adet okul yapılmasını uygun görerek en büyük hayırlardan birisine imza attı. “Malın kadar değil; hayrın kadar konuş.” sözünün vücut bulmuş hali olan ağabeyimizden Allah binlerce kez razı olsun. Bu  okullar nice evlatlarımıza eğitim yuvası olurken sadaka-i cariye olarak da tarihe geçecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-11-24 06:58:00
2020-10-02 10:22:05
Mehmet Öztürk: Maşallah Başkanıma
2020-09-30 15:37:32